VRONDO jako strona.
Strona Vlepkowego Ronda powstała około 19 czerwca 1999 roku z inicjatywy Uzbada Azbesty.

Cześć! To jest Strona Domowa Vlepkowego Ronda! Każdy Rondziarz ma tu jakiś wkład. Chudy zrobił znaczek Ronda, Ant dorobił banerek (to na górze to właśnie ten banerek nieco zmodyfikowany przez Uzbada. Poniżej znajdują się linki do Stronek Vlepkowego Ronda. Próbuję sam odnaleźć wszystkie banerki vlepkowych stronek, ale jeśli któryś mi umknął, lub powstał, a ja o tym nie wiem, to mnie jak najszybciej zawiadom!


Bannery Ant'a

Znaczek Chudego


Do końca roku 2002 istniała strona PCV (Polskiego Centrum Vlepkowego)


Strona ta wyewoluowała z dawnej strony Vlepkowego Ronda, które to Rondo opierało się o nadal istniejące Webring Vlepkowe Rondo i grupę dyskusyjną vrondo.
PCV upadło wraz z komercjalizacją jej serwera i nie było reaktywowane w poprzedniej wersji.

VRONDO jako webring.
Webring Vlepkowe Rondo powstał 19 czerwca 1999 z inicjatywy Uzbada Azbesty. Był oparciem dla strony vlepkowego Ronda i zawierał w najlepszym okresie około 20 stron.
Strona istniejącego wciąż webringu.


Obraz z nowego Vlepkowego Ronda.


VRONDO jako lista dyskusyjna.
Lista dyskusyjna pełniła ważne funkcje informacyjne i ułatwiała kontakty pomiędzy vlepkarzami z różnych miast. Dziś lista nadal istnieje, lecz znajduje sie na niej tylko kilka osób. Faktycznie wszystkie jej funkcje przejęła lista VIZON.

VRONDO II czyli reaktywacja według KLAYa.
Na pczątku roku 2003, po kilku rozmowach z innymi warszawskimi vlepkarzami doszedłem do wniosku, że trzeba by reaktywować Vlepkowe Rondo w jakiejś formie. Uznałem, że nazwa "Vlepkowe Rondo" jest najbardziej właściwa mimo, że naklejkersom ta nazwa nie będzie pasowała.

2 lutego 2003 roku powstaje Vlepkowe Rondo II - pierwsze próby zachęcania do zapisów.
9 lutego 2003 roku - oficjalne otwarcie Vlepkowego Ronda II z adresem: http://www.vlepkowerondo.republika.pl/.
1 czerwca 2003 roku na stronie znajdują się już 44 linki.

Vlepkowe Rondo powstało by:
1. Istniała wola kilku vlepkarzy, by przełamać stagnację roku 2002.
2. Vlepki są dziedziną sztuki tworzoną przez młodzież, jest ciekawa i różnorodna t takie tam - trzeba o niej mówić.
3. Autorzy mieli nadzieję na uaktualnianie informacji i zapewnienie stałego dostępu do nowych informacji z "artystycznego światka".

Dlatego Vlepkowe Rondo zapewnia:
1. Neutralność - wszelkiego rodzaju podziały między vlepkarskie i inne nie będą dla mnie powodem dyskryminacji czyjejś strony. (Mam nadzieje że z mojego szacunku do vlepkarza wyniknie wzajemność: obecność strony nie lubianej osoby nie będzie dla Ciebie przeszkodą w zamieszczeniu tu swego link'a).
2. Umieszczenie link'a do strony jest dobrowolne i na życzenie link zostanie usunięty.
3. Autorzy strony są otwarci na propozycje rozbudowy strony.
4. Autorzy zastrzegają że będą według własnego sumienia rozpatrywać sprawy związane z vrondem - nie będę umieszczał linków do stron na których obraża się mniejszości itd.)

KLAY.

VIZON czyli VRONDO III czyli suplement Stronta.
Wszystkie funkcje listy dyskusyjnej VRONDO, jak już było pisane powyżej, przejęła lista VIZON. Vlepkowe Rondo aktualnie spełnia funkcje przewodnika po vlepkowych stronkach.