Dziś:

Dziś jest to strona wyszukiwarki Vizon i miejsce gdzie trzymamy "historię vlepek" a raczej przyczynek do niej jest tu też "polska schiza". Niżej są informacje jakie zamieszczałem przed ostatnimi przemianami. Kiedyś miał to być wielki serwis jakim dziś jest vlepvnet, ale nie specjalnie udała nam się fuzja.

Vlepkarze i Vlepki:

Jesteśmy całkowicie różni, ale łączy nas jedno: jesteśmy vlepkarzami (vlepkerami, naklejkersami, naklejkowcami – nazwa nie ma znaczenia). Jesteśmy w różnym wieku, słuchamy różnej muzyki, uczymy się, pracujemy. Nie jesteśmy subkulturą. Vlepiamy w różnych miastach, czasem w środkach komunikacji miejskiej, czasem np. na latarniach i znakach drogowych. Czy nazwiecie to wandalizmem, czy sztuką jest to tylko Wasza ocena – my po prostu robimy vlepki. Nie dorabiamy do tego jakiejś Wielkiej Ideologii – robimy to, bo nas to bawi lub chcemy na coś zwrócić uwagę.

Po co jest ta strona?

Vizon powstał z zimnej fuzji stron: Vlepkowego Ronda, Vlepgazetty i vlepvnetu. Chcielibyśmy porządkować, skupiać i łączyć różne aspekty vlepkarstwa. Okazało się to jednak nie możliwe – zadużo chcialiśmy skupić. Dlatego oddzielnie istnieją vlep[v]net i vizon, także Vlepkowe Rondo i Vlepgazettta, dla zachowania przejżystości, otwierają się w oddzielnych oknach.

Strona ta powstała, ponieważ chcieliśmy nareszcie wyjść poza własne miasto, poznać poglądy i specyfikę vlepkarzy z różnych miast. Dlatego gromadzimy w jednym miejscu opinie, artykuły, informacje bieżące i historię vlepek.

W związku z tym strona zawiera:

Listę Dyskusyjną – Vizon
Aktualności – wystawy i inne ważne i mniej ważne sprawy
Vlepgazettę – nieregularnik vlepkarski o bogatej tradycji
Vlepkowe Rondo – linki do vlepkowych stron
Przyczynek do histori vlepek – próby jej opisania